Звертання до батьків щодо використання телефонів, планшетів тощо.

Шановні батьки!

Сучасний світ спонукає нас активно використовувати для навчання існуючий електронний простір, залучати різноманітні непаперові носії інформації тощо. Переваги та недоліки заміни для учня традиційних підручників на електронні носії відомі всім і неодноразово обговорювались як в батьківських, так і в учнівських колах. Адміністрація школи  вітає використання учнями на уроках з навчальною метою планшетів, електронних книжок, нетбуків. В той же час, вимушені визнати, що не всі учні (особливо учні 5-х -7-х класів) готові до правильного використання та зберігання вказаних гаджетів. І, якщо проблем з використанням на уроці планшетів учнями 5-7 класів з розважальною метою майже нема, то постійно виникають проблеми зі збереженням перерахованих коштовних пристроїв.

Особливе обурення викликає ставлення дітей та підлітків до збереження власних гаджетів. Учні на перерві кладуть електронні пристрої в рюкзаки, а потім самі ж і кидають їх на підлогу. Залишаючи свої речі без нагляду на тривалий час, не забезпечують збереження пристроїв від пошкодження з боку інших учнів, що кладуть свої рюкзаки зверху та можуть необережно зіпсувати гаджети тощо. Учні до кінця не розуміють вартості перерахованих пристроїв, витрат на ремонт.

Хочемо нагадати, що відповідно до Прав та обов’язків учнів школи, останні повинні бережливо ставитись до власного та чужого майна. Не залишати без нагляду власні речі, коштовні пристрої зберігати ще більш ретельно (наприклад, перед початком уроку фізичної культури передавати їх вчителю, не залишати у верхньому одязі в гардеробі, і т.п.). Переконані, що ставлення дитини до майна, як свого, так і чужого, є результатом родинного виховання.

Отож, зваживши на відповідальність та «дорослість» власної дитини, саме батьки вирішують, чи давати йому до школи дорогі електронні прилади та як поводитись, щоб зберегти їх. Працівники школи  за зрозумілих причин не можуть забезпечити у повному обсязі збереженість особистого майна всіх учасників навчально-виховного процесу та не несуть за нього відповідальності.

Ще раз про відвідування школи учнями

Шановні батьки!

Сподіваємось, Ви розумієте, що якість знань залежить від того, як систематично учень відвідує заняття в школі.  Відповідно до Закону України «Про освіту» відповідальність за відвідування уроків дітей несуть батьки.

Пропонуємо Вам ознайомитись з системою роботи щодо попередження пропусків занять учнями закладу освіти.

Щоденно класний керівник здійснює контроль за відвідуванням занять учнями, відзначає відсутніх у класному журналі, записує прізвище учня (вказує на причину відсутності), чергові записують відсутніх у книзі обліку пропуску уроків учнями.  Далі інформація передається до відділу освіти ( щодня до 10-00)

Батьки зобов'язані своєчасно інформувати класного керівника про причину відсутності дитини (учня) до початку занять в перший же день його відсутності на уроках.

Підтверджуючими  документами про відсутність учня на уроках є:

·         медична довідка з печаткою лікаря і установи;

§  записка від батьків - переважно, на 1-2 дні.

Довідки та пояснення зберігаються в особовій справі учня протягом навчального року.

Відпускати учнів з уроків з поважних причин дозволяється черговому адміністратору, класному керівнику.

У всіх випадках відсутності на уроках учні повинні самостійно опрацювати пропущений навчальний матеріал.

На жаль, інколи батьки свідомо (або несвідомо) порушують чинне законодавство в освіті. Прикладом може стати подача заяв, де батьки просять звільнити дітей від навчання у зв´язку із виїздом на родинний відпочинок. Адміністрація закладу не може дозволити подібну перерву у навчанні, оскільке це протирічіть п.2 ст.51 Закону України «Про освіту»:

Відволікання учнів, студентів, курсантів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов'язаних з процесом навчання, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України.

Одразу попереджаємо, що у подібних випадках пропуски уроків будуть вважатися як такі, що відбулися з неповажної причини.

За ухилення від навчання та виховання дітей батьки можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за ст.184 Кримінального Кодексу України.

Просимо Вас спільно з педагогічним колективом школи  вирішувати питання подолання пропусків занять без поважних причин Вашою дитиною.

Умови прийому на навчання
до вищих навчальних закладів України в 2015 році